Ноќта кога бевме кралеви…

Ноќта кога бевме кралеви…

Знаеш дека си заљубен кога не можеш да заспиеш, затоа што реалноста конечно е подобра отколку сонот…

Ноќта кога бевме кралеви...

Ова кратко анимирано филмче е дело на пет студенти од француското анимациско студио „Gobelins“, направено во соработка со 3Д студиото „Cube Creative“. Преку видеото е прикажана заслепувачката љубов помеѓу главните ликови и уживањето во мирот и тишината.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар