Науката ги одбра најпривлечните мажи

Научниците конечно објавија кои се најпривлечните мажи во светот. Иако најчесто станува збор за вкус, според науката речиси e невозможно да го тргнете погледот од овие момци.

(11)naukata-gi-odbra-najprivlechnite-mazhi-kafepauza.mk

Научниците го користеле грчкиот златен сооднос за убавина, за кој се смета дека илјадници години ја чува тајната формула за совршеност. Дигиталното мапирање на лицето им овозможило да одредат кои од познатите актери се најубави според овој сооднос.

1. Џејми Фокс (85,46%)

(1)naukata-gi-odbra-najprivlechnite-mazhi-kafepauza.mk

2. Зејн Малик (86,5%)

(2)naukata-gi-odbra-najprivlechnite-mazhi-kafepauza.mk

3. Рајан Гослинг (87,48%)

Рајан ја добил и „наградата“ за совршен нос.

4. Идрис Елба (87,93%)

(4)naukata-gi-odbra-najprivlechnite-mazhi-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар