Та-та: Крпа за гради која жените ја обожуваат

Та-та: Крпа за гради која жените ја обожуваат

Овие крпи, кои се измислени од Ерин Робертсон, конечно го решаваат проблемот со потењето под градите. Тие наликуваат на шал кој има две корпи на краевите кои ги држат градите, но истовремено ги одржуваат и суви.

(1)ta-ta-krpa-za-gradi-koja-zhenite-ja-obozhuvaat-kafepauza.mk

Тие исто така се одлични за бремени жени и доилки бидејќи мекиот материјал е нежен кон чувствителните гради, и може да го впие остатокот на мајчиното млеко.

(2)ta-ta-krpa-za-gradi-koja-zhenite-ja-obozhuvaat-kafepauza.mk

„Кога прв пат ги направив крпите, почнав да им ги разделувам на пријателките за да ми кажат што мислат. На мое големо изненадување, иако мислев дека служат само за потта под градите, излезе дека им помагаат на жените на многу други начини. Една моја пријателка имаше некаква инфекција под градите поради зголемена влажност. Крпата ѝ помогна да го реши тој проблем“, напишала Ерин на нејзиниот веб-сајт.

(3)ta-ta-krpa-za-gradi-koja-zhenite-ja-obozhuvaat-kafepauza.mk(4)ta-ta-krpa-za-gradi-koja-zhenite-ja-obozhuvaat-kafepauza.mk(5)ta-ta-krpa-za-gradi-koja-zhenite-ja-obozhuvaat-kafepauza.mk(6)ta-ta-krpa-za-gradi-koja-zhenite-ja-obozhuvaat-kafepauza.mk(7)ta-ta-krpa-za-gradi-koja-zhenite-ja-obozhuvaat-kafepauza.mk

Погледнете го и овој неверојатен изум – градник кој детектира рак на гради.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар