Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото - Part 3

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Светскиот шампион во бокс, Мени Пакјао, изградил 1.000 домови за сиромашните Филипинци

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Овој човек може да гледа само со едното око и посвоил еднооко куче коешто никој друг не го сакал

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Засолниште за животни се здружило со дом за старци за да ги спаси и напуштените мачиња и осамените старци

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Соседите бесплатно ја поправиле куќата на осамен пензиониран наставник

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

На следната страница ќе најдете уште докази за тоа дека постојат добри луѓе во светот…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар