Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото - Part 2

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Овој човек го претворил стариот камион во подвижен туш за да можат бездомниците да се избањаат и да си го вратат достоинството

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Татко и син спасиле 30 кучиња кои биле оставени за време на поплавата во Тексас

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

12-годишно момче научило да шие за да направи повеќе од 800 плишани играчки за болните деца

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Стјуардеса вдомила улично куче кое не престанува да ја чека пред хотелот каде што е сместена

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Сѐ уште не ви се врати вербата во човештвото? Продолжете на третата страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар