Направете сами: сјај за усни во различни бои

Автор: Ана Петровиќ

Доколку не сакате да трошите богатство на козметички препарати, секогаш постои алтернатива сами да си ги припремите. Еве како лесно и евтино да направите сјај за усни во каква боја и да посакате.

napravete-sami-sjaj-za-usni-vo-razlichni-boi-kafepauza.mk

Сè што ви е потребно е само вазелин и сенка за очи или руменило, во зависност од бојата што сакате да ја постигнете. Ваквиот сјај е потполно безбеден за вашите усни: вазелинот обезбедува хидратација, а пигментите од сенките за очи и онака често се користат во купечките кармини и сјаеви.

Начинот на подготовка е едноставен – иситнете ја сенката во прав, добро промешајте ја со вазелинот и ставете ја смесата во компактно кутиче за полесна употреба (на пример кутиче од леќи).

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар