Направете сами: миризлива свеќа во школка

Направете сами: Миризлива свеќа во школка

За да имате убав спомен од летото во вашата соба, одвојте 5 минути од вашето слободно време и направете си интересна свеќа во школка.

Направете сами: миризлива свеќа во школка

Потребни работи:
  • школка
  • парче парафин
  • фитиљ
  • етерично масло со мирис по ваша желба
Постапка:

1. На тивок оган, растопете го парафинот.
2. Откако парафинот ќе се стопи, истурете го во школката.
3. Капнете неколку капки од етеричното масло во топлиот парафин.
4. Фитиљот наместете го во средина и почекајте парафинот да почне да се стврднува.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар