Направете сами: Лак за нокти со боја по ваш избор

Сигурно барем еднаш ви се има случено да не можете да ја најдете соодветната боја на лак која добро ќе се вклопи со вашата омилена кошула или фустан. Токму затоа погледнете го наредниов трик со кој ќе можете сами да си направите лакови во различни бои кои ќе одговараат на целата вашата облека. Сè што ви е потребно е: провиден лак, сенка за очи во бојата која ви е потребна, чепкалка за заби и мало парче хартија замотано како инка. Како додаток, доколку сакате можете да употребите и светки. Погледнете го наредново видео каде што се објаснува постапката…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар