Еве зошто не треба да се обидувате да ги поправите луѓето

Понекогаш ќе сретнете некого со кого сакате да бидете, иако очигледно не е вистинскиот избор за вас. Причините може да се различни, а една од нив е скршеното срце кое сѐ уште го носи од претходната врска. Во тој случај, наместо да го излекувате, понекогаш е подобро да не се ни обидувате. Овој сладок, но тажен стрип, добро го илустрира тоа.

1-eve-zoshto-ne-treba-da-se-obiduvate-da-gi-popravite-lugjeto-kafepauza.mk

И затоа не треба да се обидувате да ги поправите луѓето. Затоа не треба да откинувате делчиња од себе за да направите некого целосен. А го правиме ова почесто одошто мислиме. Понекогаш ги одбиваме оние кои најмногу ни помогнале, за друг пат да им помогнеме на оние кои ќе дозволат нивното его да ја засени нивната скромност.
Сепак, бидејќи многу ни е жал што се случи со ова мече, ја спасуваме приказната со продолжение.

2-eve-zoshto-ne-treba-da-se-obiduvate-da-gi-popravite-lugjeto-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар