Најубавиот булдог во светот

Двегодишниот булдог Тајсон на натпреварот одржан во Де Мојн, Ајова, беше прогласен за најубав булдог. Натпреварот веќе 33 години се одржува во главниот град на Ајова, а Тајсон во конкуренција на уште 49 други булдози успеа да се качи на највисокото место на пиедесталот.

Најубавиот булдог во светот

Тајсон

На натпреварот се пријавиле повеќе од 100 учесници, но на лотарија кругот бил ограничен само на педесет. Сопственичката на Тајсон, Челси Мотер, изјавила дека тајната на успехот се крие во тоа што нејзиниот пес е многу весел, симпатичен и препознатлив лик.


Некои од останатите учесници:

Најубавиот булдог во светотНајубавиот булдог во светотНајубавиот булдог во светотНајубавиот булдог во светотНајубавиот булдог во светотНајубавиот булдог во светотНајубавиот булдог во светотНајубавиот булдог во светотНајубавиот булдог во светот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар