Најубавата Алфа Ромео досега

Ова е можеби најубаво дизајнираната Алфа Ромео досега. Изгледот на Алфа Ромео 12Ц ГТС е дело на холандската дизајнерска куќа Угур Шахин. Заводливиот автомобил ја има специфичната предна решетка, над која се извиваат линиите карактеристични за спортски автомобил. Покривот овозможува извонреден поглед нагоре. Тој е целосно стаклен, а дел од него изгледа како саќе со мед.Најубавата Алфа Ромео досегаНајубавата Алфа Ромео досегаНајубавата Алфа Ромео досегаОвој дизајн засега е само концепт, па затоа сè уште не се познати ниту техничките карактеристики на автомобилот, ниту цената по која ќе се продава ако излезе на пазарот.Најубавата Алфа Ромео досегаНајубавата Алфа Ромео досегаНајубавата Алфа Ромео досегаНајубавата Алфа Ромео досегаНајубавата Алфа Ромео досегаНајубавата Алфа Ромео досегаНајубавата Алфа Ромео досегаНајубавата Алфа Ромео досегаНајубавата Алфа Ромео досегаНајубавата Алфа Ромео досега


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар