Најслатката оставка на светот

Кога давате оставка и покрај тоа што уживате во работата и во работното опкружување, тоа отприлика изгледа вака:Најслатката оставка на светотДа, испишаното на тортата е оставката на Нил Берет од Сан Франциско, а вие имате чест да ја прочитате, но не и да ја вкусите. 🙂

Почитуван г-дин Боверс,

Во текот на изминатите три години, мојата служба во „Hunters Point Naval Shipyard“ не беше ништо помалку од чиста возбуда, радост и уживање.
Сепак, решив дека треба да поминувам повеќе време со семејството и да им обрнам внимание на здравствените проблеми, кои неодамна ми се појавија.
Горд сум што бев дел од еден таков извонреден тим, а на компанијата ѝ ги посакувам само најдобрите потфати во иднина.
Ве молам прифатете ја оваа торта како известување дека ја напуштам мојата позиција, на 27-ми март.

Со почит,
В. Нил Берет

Па, кажете кој не би прифатил ваква оставка?! 🙂


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. Ana Reply

    Jas ne bi prifatila, neka se obide uste ednas 😀

Остави коментар