Уметничката страна на животот во Индонезија

Уметничката страна на животот во Индонезија

Во животот постојат многу искачувања и паѓања, но без разлика на сè, сите ние поминуваме низ едно прекрасно искуство. Наредниве неколку неверојатни фотографии биле направени во срцето на Индонезија од страна на Тауфик Суџатника. Тие веднаш ќе допрат до вас и ќе направат да се почувствувате поживо. Реките, дрвјата, животните и природната средина овозможуваат топло традиционално чувство. Уживајте!Уметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во Индонезија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар