Најопасните патишта во светот

Најопасните патишта во светот

Верувале или не, возењето по македонските патишта не е најлошото возачко искуство што може да ви се случи, вам и на вашиот автомобил. Во светот постојат патишта кои се толку лоши, што изгледаат опасно само да ги гледате, дури и без да знаете за огромниот број несреќи кои се случуваат на нив. Всушност, кога ќе ги видите фотографиите кои следуваат, за некои од нив и ќе се зачудите како и зошто воопшто се нарекуваат автопати.

Најопасните патишта во светот

Автопатот Северен Јунгас во Боливија

Најопасните патишта во светот

Лос Караколес на Андите

Најопасните патишта во светот

Автопатот покрај Јадранот во Хрватска

Најопасните патишта во светот

Гримсел, Швајцарија

Најопасните патишта во светот

Тунелот Гуолијанг во Кина

Најопасните патишта во светот

Автопатот Халсема, Филипини

Најопасните патишта во светот

Автопатот Каракорам кој ги поврзува Кина и Пакистан

Најопасните патишта во светот

Ладах, Индија

Најопасните патишта во светот

Лисеботн, Норвешка

Најопасните патишта во светот

Автопатот Манали-лех во Индија

Најопасните патишта во светот

Автопатот помеѓу Сичуан и Тибет

Најопасните патишта во светот

Кањонот Скиперс, Нов Зеланд

Најопасните патишта во светот

Стелвио, Швајцарија

Најопасните патишта во светот

Тароко, Тајван

Најопасните патишта во светот

Пан-американскиот автопатБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар