Најнеобичните куќи низ светот

Некои луѓе имаат чуден вкус за уредување на нивниот дом однатре, но и за дизајнирање и украсување на својата куќа однадвор. Без да навлегуваме во причините, мотивите и оправданоста за изборот, ова се дефинитивно 10-те најнеобични куќи кои можете да ги видите низ светот:

Најнеобичните куќи низ светот

1. Куќа на танцот, Прага

Најнеобичните куќи низ светот

2. Куќа на дрво, Синсинати

Најнеобичните куќи низ светот

Куќа на дрво, Синсинати (2)

Најнеобичните куќи низ светот

Куќа на дрво, Синсинати (3)

Најнеобичните куќи низ светот

3. Еко-тркалезна куќа, Австралија

Најнеобичните куќи низ светот

4. Спирална зграда, Германија

Најнеобичните куќи низ светот

5. Куќа во облик на НЛО, Тајван (1)

Најнеобичните куќи низ светот

Куќа во облик на НЛО, Тајван (2)

Најнеобичните куќи низ светот

Куќа во облик на НЛО, Тајван (3)

Најнеобичните куќи низ светот

6. Куќа инспирирана од вселената, Чикаго

Најнеобичните куќи низ светот

7. Грбава куќа, Полска

Најнеобичните куќи низ светот

8. Чита куќа, Чикаго

Најнеобичните куќи низ светот

9. Куќа-школка, Кариби

Најнеобичните куќи низ светот

10. Куќа од камено време, Португалија (1)

Најнеобичните куќи низ светот

Куќа од камено време, Португалија (2)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар