Најинтересните фудбалски реклами на сите времиња

Фудбалерите, и воопшто спортистите, се секогаш целна група на многу брендови при снимањето реклами за нивните производи. За успешноста на една реклама, покрај добрата замисла, режија и сценарио, многу е важно и кој ќе се појави во неa. Спортските компании „Најк“ и „Адидас“, заедно со компанијата за пијалаци „Пепси“, отсекогаш ги снимале најинтересните спортски реклами, во кои редовно се појавувале најдобрите светски фудбалери. Најинтересните фудбалски реклами на сите времињаСпорт, забава, дружење, силна порака и промоција на некој производ или голем спортски настан… Ова се 10 реклами кои не се ни осмеливме да ги рангираме, бидејќи секоја од нив е посебна на свој начин. Уживајте и споделете која според вас недостасува или која ви е омилена.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар