Најдобрите фотографии и видеа од лансирањето на ракетата на SpaceX над Лос Анџелес

Вечерта, на 7-ми октомври, компанијата SpaceX успешно го испрати сателитот SAOCOM 1A во орбита со помош на ракетата Falcon 9. Ракетата со две фази беше лансирана од воздушната база во Калифорнија и на луѓето од Лос Анџелес им приреди незаборавно шоу.

Најдобрите фотографии и видеа од лансирањето на ракетата на SpaceX над Лос Анџелес

По лансирањето, ракетата успешно беше вратена на Земјата и слета не многу далеку од местото на лансирање. Сè на сè, ова беше незаборавна вечер за SpaceX и жителите на Јужна Калифорнија. Во продолжение погледнете некои од најдобрите фотографии и видеа што биле направени за време на лансирањето.

Најдобрите фотографии и видеа од лансирањето на ракетата на SpaceX над Лос Анџелес

Најдобрите фотографии и видеа од лансирањето на ракетата на SpaceX над Лос Анџелес

Најдобрите фотографии и видеа од лансирањето на ракетата на SpaceX над Лос Анџелес

Најдобрите фотографии и видеа од лансирањето на ракетата на SpaceX над Лос Анџелес

Најдобрите фотографии и видеа од лансирањето на ракетата на SpaceX над Лос Анџелес

Најдобрите фотографии и видеа од лансирањето на ракетата на SpaceX над Лос Анџелес

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар