Националниот парк Џаспер во Канада

Живописниот Национален парк Џаспер во Алберта, Канада е познат по своите неверојатни планински предели и смирени езера од кои се рефлектираат острите врвови покриени со снег. Овој национален парк е најголем во Канада и се простира на околу 10.878 квадратни километри.Националниот парк Џаспер во КанадаЏаспер е преубава колекција на езера, реки, топли извори, глечери и масовни планини. Посетителите можат да уживаат во голем број активности како пешачење, планински велосипедизам, пливање, риболов, скијање и кампување. За оние кои бараат релаксација, местото Миете Хот Спринг е вистинскиот избор. Овој парк, туристите, можат да го разгледуваат со пешачење, со автомобил или со воз. Исто така, прекрасно место за посета е и езерото Луис во Националниот парк Банф, кој се наоѓа во близина на Џаспер. Националниот парк Џаспер во КанадаНационалниот парк Џаспер во КанадаНационалниот парк Џаспер во КанадаНационалниот парк Џаспер во КанадаНационалниот парк Џаспер во КанадаНационалниот парк Џаспер во КанадаНационалниот парк Џаспер во КанадаНационалниот парк Џаспер во КанадаНационалниот парк Џаспер во Канада
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот

Поврзани содржини

  1. Vodolija Reply

    Preubavooo

Остави коментар