На пијачка со хобитите

На пијачка со хобитите

Ако некогаш тргнете по патот кој го минуваа хобитите во трилогијата „Господарот на прстените“, а ќе го минуваат и во „Хобитот“, сега имате место каде да се одморите од долгиот пат. Пабот на Зелениот змеј (Green Dragon Pub) во Нов Зеланд е местото наменето за „да се напиете, да поразговарате и да си ги одморите влакнестите нозе“.На пијачка со хобититеПабот се наоѓа во Хобитон, локација на која се снимани делови од трилогијата. Уреден е во духот на Средната Земја од страна на тим од 80 работници предводени од уметничкиот директор Брајан Маси. Тој е вметнат како последен дел од туристичката тура во овој живописен крај за да можат посетителите на мира да се напијат пиво, вино или јаболково вино.На пијачка со хобититеНа пијачка со хобититеНа пијачка со хобититеНа пијачка со хобититеНа пијачка со хобититеНа пијачка со хобититеНа пијачка со хобититеНа пијачка со хобититеНа пијачка со хобитите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Verica Ristova Reply

    ve sakammmmm 🙂

Остави коментар