Моќта на волјата

Најпрво се насмеав кога ја видов првата фотографија. Веројатно ќе се насмеете и вие. Скролајте надолу за да ја дознаете приказната за моќта на волјата… Почнува вака…

Моќта на волјата

Помисливте дека кучето го имитира човекот.

Моќта на волјата

Ги забавува децата во училиште, така?

Моќта на волјата

А сега погледнете подобро…

Моќта на волјата

Па?

Моќта на волјата

Ја добивте пораката?

Моќта на волјата

Покрај тоа што е животно, тоа ја добива почитта…

Моќта на волјата

И секаде добива топло добредојде…

Моќта на волјата

И има пат пред себе.

Моќта на волјата

Тоа стои самостојно.

Моќта на волјата

Вратите се отворени за оние кои веруваат во себе, а волјата е толку моќна што може да направи кучето да оди на две нозе!

Ова куче се вика Феит и е родено без предни нозе. Научило да ги користи само задните и да оди исправено како човек. Со неговиот сопственик, сега патува низ Оклахома за да биде инспирација за луѓето и да им помогне да ги надминуваат сопствените проблеми.

Секогаш запомнете! Ништо не е невозможно ако се трудиш со цело срце и позитивна мисла. На крајот, не се бројат годините во животот, туку животот во нив.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

  1. Simona Reply

    Ми се насолзија очите..

  2. MDK Reply

    More like the power of TRAINING :)))

Остави коментар