Моќни „пред и потоа“ фотографии од предвремено родени бебиња

Моќни „пред и потоа“ фотографии од предвремено родени бебиња

Во зависност од времето кога биле родени, бебињата кои дошле на овој свет прерано можат да се најдат на пат со огромни потешкотии и битки. Токму затоа и фотографот Ред Метот решил да направи серија од фотографии која вклучува прерано родени бебиња кои ги надминале сите предизвици и продолжиле со огромна сила да го градат својот живот. Станува збор за фотографии во кои секое веќе пораснато дете држи мала фотографија од себе како бебе, додека се борело за својот живот. Погледнете…

Феликс, роден на 24 недели.

Феликс, роден на 24 недели.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар