Мижете 1 минута и на вашата трпеза ќе се појават палачинки

Мижете 1 минута и на вашата трпеза ќе се појават палачинки

Доколку по дома ви се наоѓа една кокошка и го поседувате уредот „Pancake-Omatic“, омилениот појадок на милиони луѓе ширум светот, може да се појави на вашата трпеза за само 1 минута! Погледнете како е ова возможно: 🙂

Овој неверојатен уред кој личи како да е од некој цртан филм, функционира на системот верижна реакција. Го изработил тим од четворица инженери, на кои им биле потребни над 200 часа за изработка и уште дополнителни 100 часа, за тестирање. Истиот ќе биде презентиран во Музејот за дизајн во Лондон, подоцна овој месец.

Мижете 1 минута и на вашата трпеза ќе се појават палачинкиМижете 1 минута и на вашата трпеза ќе се појават палачинкиМижете 1 минута и на вашата трпеза ќе се појават палачинки


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. анонимна Reply

    kako od tom i dzeri 😀

Остави коментар