2 пони коњчиња облечени во џемпери го промовираат шкотскиот туризам

2 пони коњчиња облечени во џемпери го промовираат шкотскиот туризам

Постои ли подобар начин за промовирање на туризмот на една држава, од употребата на овие неверојатно слатки шетландски пони кончиња како главни лица за реклама?

2 пони коњчиња облечени во џемпери го промовираат шкотскиот туризам

Националниот одбор на Шкотска неодамна организираше фотосесија со фотографот Роб Мекдугал, со цел да се покрене интересот на туристите за оваа држава.

2 пони коњчиња облечени во џемпери го промовираат шкотскиот туризам

Во главните улоги се Фивла (во црвениот џемпер) и Витамин (во кафениот џемпер), а во серијата фотографии фокусот е ставен не само на слатките животни, туку и на прекрасните шкотски пејзажи покрај кои тие позираат.

2 пони коњчиња облечени во џемпери го промовираат шкотскиот туризам

Џемперите се сплетени со шетландска волна од страна на локалната плетачка Дорин Браун.

2 пони коњчиња облечени во џемпери го промовираат шкотскиот туризам2 пони коњчиња облечени во џемпери го промовираат шкотскиот туризам2 пони коњчиња облечени во џемпери го промовираат шкотскиот туризам2 пони коњчиња облечени во џемпери го промовираат шкотскиот туризам

Порталот Visit Scotland, кој продава туристички аранжмани за Шкотска, постави видео во кое две жени ги облекуваат двете пони коњчиња во џемпери, како да се мали дечиња. 🙂
 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар