Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

За некои работи во животот потребен е ентузијазам, верба и пред сè желба. Наместо да седите дома и да не сакате да правите ништо, искористете ја вашата младост и прошетајте го светот. Нормално за сè треба пари, но доколку се сака сè се може. Ова се неколку дестинации кои се влезени во листата на задолжителни за посета, а таа листа може да се продолжува до бесконечноста.

Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

Тоскана, Италија

Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

Преикестолен, Норвешка

Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

Скафтафели, Исланд

Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

Хотелот „4 годишни времиња“, Бора Бора

Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

Мермерните пештери во Чиле

Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

Езерото Морејн, Канада

Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

Бентенг Читоргар, Индија

Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

Висечкиот мост Капилано, Канада

Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

Риомаџоре, Италија

Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

Сејшели

Места кои морате да ги посетите барем еднаш во живот

Олесунд, Норвешка

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. bobi Reply

  dosta e na slika stog i vidov 🙂

 2. :)) Reply

  А за тоа треба да станете милионер минимум 4 пати 🙂

 3. petar Reply

  morame ama nemozime

 4. risto kostadinov Reply

  Slikite me voodusevija , a kako bi bilo da se dozivee vo zivo.

Остави коментар