Мажите откриваат: Што навистина им го привлекува вниманието кај жените?

Мажите откриваат: Што навистина им го привлекува вниманието кај жените?

Не е тајна дека секоја жена сака да биде совршена. Модната и козметичката индустрија одамна ги тераат жените да мислат дека треба да изгледаат на одреден начин за да им се допаднат на оние околу нив. Но, мажите не обрнуваат многу внимание на малите детали и најчесто се фокусираат на големата слика. Погледнете што навистина им го привлекува вниманието кај понежниот пол.

1. Парфем

Мажите откриваат: Што навистина им го привлекува вниманието кај жените?

Повеќето од интервјуираните мажи обично обрнувале внимание на парфемот на жената. Сепак, голем дел изјавиле дека парфемот ни би требало да биде премногу нападен.

2. Лак за нокти

Мажите откриваат: Што навистина им го привлекува вниманието кај жените?

Овде има повеќе мислења бидејќи дел од мажите изјавиле дека воопшто не обрнувале внимание на лакот на ноктите, додека други изјавиле дека секогаш го забележуваат. Она што мажите го забележуваат е дали ноктите на жената се чисти и исечени. Но доколку не биле, тоа не им било многу важно. Речиси сите мажи изјавиле дека не сакаат светол лак за нокти и нокти што се предолги.

3. Веѓи

Мажите откриваат: Што навистина им го привлекува вниманието кај жените?

Речиси сите мажи изјавиле дека не сакаат кога жените си ги цртаат веѓите. Сепак, воглавно ретко обрнувале внимание и на овој детаљ. Некои мажи изјавиле дека средените веѓи можат да омекнат одредени карактеристики на лицето.

4. Трепки

Мажите откриваат: Што навистина им го привлекува вниманието кај жените?

Половина од мажите изјавиле дека лажните трепки изгледаат убаво и ја прават жената поженствена. Другата половина изјавила дека лажните трепки изгледаат неприродно. Изгледа најмногу зависи од квалитетот на лажните трепки, доколку ги носите.

5. Шминка

Мажите откриваат: Што навистина им го привлекува вниманието кај жените?

Сите мажи се сложиле во врска со шминката. Ниту еден не сакал светла шминка, а некои изјавиле дека и светлиот кармин не изгледа добро. Природни трепки со маскара, природни веѓи и усни со природна боја е она што најмногу им се допаѓало.

6. Акни

Мажите откриваат: Што навистина им го привлекува вниманието кај жените?

Мажите обрнуваат внимание на проблемите со кожата. Ќе го забележат мозолчето на вашиот нос, но нема воопшто да се грижат за тоа. Но според мажите, ако жената има сериозен проблем со кожата, таа не се грижи правилно за неа.

7. Нозе што не се совршено мазни

Мажите откриваат: Што навистина им го привлекува вниманието кај жените?

Речиси на сите мажи им е сеедно што жените немаат секогаш мазни нозе. Не им е важно дали се мазни визуелно или на допир.

8. Валкани чевли

Мажите откриваат: Што навистина им го привлекува вниманието кај жените?

Воглавно валканите чевли не ги иритираат мажите. Ако не е нешто необично, нема да му обрнат внимание. Но ако чевлите ви се премногу валкани, сигурно ќе го забележат тоа и нема да оставите добар прв впечаток.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

  1. Анонимен Reply

    Pssss…. Da sekako…gluposti.

Остави коментар