Мачки со силен новогодишен дух помагаат при декорирање на домот

Мачките обожаваат да нападнат сè што светка, па токму затоа и за време на новогодишните и божиќните празници нивната мета е прилично очигледна. Но, најинтересниот дел е тоа што мачките се едни од ретките суштества на оваа планета кои можат целосно да ги уништат вашите празници и вие сè уште да ги гледате како најслаткото нешто кое постои. Токму затоа и ја составивме оваа листа од мачки кои едноставно не успеале да бидат мали помошници на Дедо Мраз.

(1) Мачки со силен новогодишен дух помагаат при декорирање на домот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар