Луѓето користат стари грамофонски плочи за да создадат забавни фотографии

Откако ретрото повторно е во мода, грамофонските плочи се новиот тренд кој повторно се враќа. Ако вие сте обожаватели на ваквите плочи или вашите родители имаат голема колекција од најголемите хитови на 80-тите, тогаш ова ќе ви се чини многу забавно. Луѓето на Интернет ја откриваат нивната креативност играјќи си со уметноста на кориците од грамофонските плочи преку оживување на еден сосема нов контекст. Следејќи го трендот луѓето ги потемнуваат или зголемуваат деловите од телото со корицата од плочите правејќи забавни илузии што се доловени на фотографиите.

Да не должиме, погледнете ги во продолжение фотографиите што ги одбравме за да ви го претставиме овој „феномен“ што започнал уште од 2007 година.

Продолжува на втората страница...


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар