Лошите момци се поголем предизвик за девојките

Лошите момци се поголем предизвик за девојките

Девојките повеќе сакаат лоши момци затоа што ги привлекува нивната недопирливост, предизвикот да ги променат и да ги освојат само за себе, како и адреналинот кој го нуди таквата врска. Дека жените попрво би одбрале диво момче одошто некое нежно и претпазливо, открива истражувањето на Универзитетот на Британска Колумбија во Канада.Лошите момци се поголем предизвик за девојкитеЗа физичка привлечност, на жените им е потребна доза на арогантно и дрско однесување од страна на мажите за да се постигне ефектот на „забрането овошје“.

Според психолозите во истражувањето, како примери за мажи со такво однесување се посочени Колин Фарел, Роби Вилијамс, Џејмс Дин, Роберт Патинсон и други познати личности кои би биле предизвик за секоја жена.

Идеална комбинација за жените би била момчето да е фраер во друштвото, а на само да биде мил и фин, објаснува психологот Неха Пател. Врската со ваков вид карактер е како одење по раб, ве исполнува со интензивно чувство на адреналин. Па така, иако најчесто врските со вакви мажи однапред се осудени на пропаст, сепак на младите девојки сè уште им се прв избор.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Anomis Reply

  normalnooo hahaha =]] mil i fin koga kje sakam da se mazam 😀

 2. uaaa Reply

  svirni se so 2-3 loskovci.. i ke te zeme posle nekoj mil i fin..

 3. yeap Reply

  Hahahahahhaa …. ispod mira 300 vira 😉

 4. Ана Reply

  Јас повеќе би рекла – Индивидуалци. Машко треба да е машко бре, а не мекуш. Тоа си е најприродно! И не е точно дека ако е демек лошо момче:) дека е попривлечен, се е тоа хемија и вкус.

 5. lala Reply

  auuu i toa kakvo svirkanje ke bide :PPP

Остави коментар