Логиката на мачките – Не можеш да ги разбереш, но сепак ги сакаш

Мачките имаат свој необичен начин на кој гледаат на светот, па луѓето често не можат да ги разберат. Не секогаш можете да сфатите за што размислува вашата мачка и дали воопшто размислува, па единствениот начин да го сфатите нивниот ум е сè да ѝ препишете на единствената – мачкина логика. Овие 35 фотографии и илустрации одлично го покажуваат тоа.

Ти можеш да излезеш ако сакаш, јас тука ќе спијам

Ти можеш да излезеш ако сакаш, јас тука ќе спијам

Како мислиш да спијам внатре?

Како мислиш да спијам внатре?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар