Летечко доживување

Погледнете го ова кратко видео во кое неколку луѓе само за момент летаат. Нивното искуство е овозможено од Melbourne Skydive Centre во Австралија.

Летечко доживување

Со ова видео, центарот се надева дека ќе понуди поинаква перспектива за она што овој спорт може да понуди. Небеската акробатика (Skydiving) подразбира вистинско летање во прекрасна тридимензионална средина – небото.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар