Ламборгини „Зелена беретка“

Иако на прв поглед прекарот „Зелена беретка“ може да звучи како показател дека Ламборгини конструирал автомобил којшто е добар за животната средина, сепак ниту овој спортски модел не се разликува од своите претходници.Ламборгини „Зелена Беретка“Ламборгини „Зелена Беретка“Ламборгини „Зелена Беретка“Lamborghini Gallardo Superleggera LP570-4 Green Beret е тјуниран од страна на дизајнерите на германската компанија Wheelsandmore. Тие го надградиле основниот модел со рачно изработен челичен систем за исфрлање на издувните гасови, рачно изработени бандаши, нудат додавање на уште 50 коњски сили на фабричките 570 и уште многу електроника која би го воодушевила секој возач кој сака да ужива во возењето на современ спортски автомобил.Ламборгини „Зелена Беретка“Ламборгини „Зелена Беретка“Ламборгини „Зелена Беретка“Ламборгини „Зелена Беретка“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар