Дали е ова доволно за насмевка на твоето лице?

Понекогаш зборовите не мора да бидат кажани, доволна е само една секунда за некој неочекуван момент да успее да биде „фатен“ од нашите очи. Тогаш, забораваме на сè и дозволуваме искрена насмевка да ни го прекрие целиот лик. Па има ли некој кој прави вие да се чувствувате вака? Барем понекогаш…

Дали е ова доволно за насмевка на твоето лице?

Колку и да ми е понекогаш тешко

Дали е ова доволно за насмевка на твоето лице?

Колку и тажно да се чувствувам

Дали е ова доволно за насмевка на твоето лице?

Ти секогаш доаѓаш, ми велиш: Здраво!

Дали е ова доволно за насмевка на твоето лице?

И толку едноставно

Дали е ова доволно за насмевка на твоето лице?Дали е ова доволно за насмевка на твоето лице?Дали е ова доволно за насмевка на твоето лице?Дали е ова доволно за насмевка на твоето лице?

Дали е ова доволно за насмевка на твоето лице?

Правиш да сум насмеан

Оваа фото-приказна е дело на ma3ahmed.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Смајли Reply

    Ааа, преслаткооо 😀

Остави коментар