Ламборгини или возило од научно-фантастичните филмови?

Возилото на овие слики сепак е само автомобил. Се работи за концептот Ламборгини Пердигон кој, интересно, не е направен од луѓето на Ламборгини, ниту по нивна нарачка. Овој дизајн е дело на еден студент од Факултетот за уметност во Пасадена, Калифорнија. Неговото име е Ондреј Јирец, а овој чудесен концепт е резултат на неговата работа на еден студентски проект. Каков ли би бил резултатот ако некогаш седне сериозно да работи за компанијата?Ламборгини или возило од научно-фантастичните филмови?Ламборгини или возило од научно-фантастичните филмови?Ламборгини или возило од научно-фантастичните филмови?Ламборгини или возило од научно-фантастичните филмови?Ламборгини или возило од научно-фантастичните филмови?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар