Лаги кои жените им ги кажуваат на своите партнери

Отсекогаш било сомнително како девојките го преставуваат бројот на претходни партнери. Доколку станува збор за нова „невина“ симпатија, бројот на нивни претходни партнери се намалува, додека во обратна ситуација, кога станува збор за искусен љубовник, тогаш бројот на претходни партнери се зголемува.Лаги кои жените им ги кажуваат на своите партнериНајновото истражување покажало дека токму бројот на претходни партнери е првата лага која ја кажуваат жените на новиот партнер. Повеќе од половината жени се изјасниле дека го имаат излажано партнерот за бројот на претходни партнери.

Во истражувањето учествувале 1.362 жени на возраст од 18 до 30 години. Тие им помогнале на истражувачите да ги откријат најчестите лаги кои ги кажуваат жените на својот партнер. Според резултатите, поголемиот дел од овие лаги се кажуваат за да се заштитат чувствата на партнерот. Сепак, добар дел од лагите тие ги кажуваат и за да се претстават во подобро светло.

Погледнете ја листата со десетте најчести лаги кои ги изговараат жените во врска:

1. Број на претходни партнери – 52%

2. Причина за раскинување на претходната врска – 38%

3. Колку чини купената облека – 33%

4. Работно место и позиција – 28%

5. Финансиската состојба – 25%

6. Старост (години) – 18%

7 . Изневерување – 16%

8. Тежина – 12%

9. Големина на гради – 9%

10. Природна боја на коса – 5%


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар