Кутре „напаѓа“ бебе на пикник

Видеата со бебиња кои се кикотат и палави кученца кои сакаат да си играат, се секогаш интересни за гледање. Но, ова вирално видео покажува дека комбинацијата од смешно бебе и брливо кутре е просто неодолива.Кутре „напаѓа“ бебе на пикникДодека младиот господин си ужива на пикник в природа, малото разиграно кученце од расата јоркшир териер, го напаѓа со еден куп кучешки бакнежи. Бебето троа возбудено, не знае како да излезе на крај со настанатата ситуација. 🙂

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Ивана Reply

    Сонциња убави! 🙂

Остави коментар