Кул илузија која ја предизвикува перцепцијата за 3Д објекти

Нема ништо поинтересно од оптичка илузија која ја предизвикува нашата перцепција за реалноста. Откако ќе го погледнете ова видео, ќе бидете несигурни дали тоа што го гледате со вашите очи е вистинско или не. Гледајте го докрај, за целосен ефект.

За ова кул видео, употребен е трикот анаморфоза, метод со кој предмети или слики кои изгледаат нормално, се прикажуваат во искривена варијанта кога ќе се погледнат под одреден агол. Видеото е направено од страна на „Ray-Ban“ за потребите на нивната реклама за очила за сонце.Кул илузија која ја предизвикува перцепцијата за 3Д објекти


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар