Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство - Part 2

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

Бо добил интензивен третман од д-р Џеј Ридберг кој целосно му го променил животот. Хроничниот случај со глисти речиси го чинел живот. Сега Бо е дел од среќно семејство и му станал брат на уште еден лабрадор по име Рајли. Тие станале најдобри пријатели.

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

„Рајли и Бо навистина се сакаат. Тие се совршени еден за друг и покрај разликата во годините. Бо се однесува како кученце, а тоа му помага на Рајли да остане млад“, вели Џејми.

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

И покрај тешкиот живот, Бо покажува радост и невиност како мало кученце и не може да биде посреќен со новото семејство.

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

„Полн е со живот и ни даде многу “, вели неговото ново семејство.

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар