Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

Запознајте го Бо Токс, лабрадорот кој е роден со деформитет на лицето. Деформитетот настанал бидејќи Бо Токс бил притиснат во утробата на мајка му од другите 5 кученца. Сепак, ова нема никакво влијание на неговата интелигенција и карактер.

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

„Поради деформитетот, луѓето не можеле да го продадат“, велат неговите нови сопственици.

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

Па, Бо завршил со некој маж кој го запоставувал и го оставал сам надвор цели 5 години. Она што останало од Бо било тажно, болно и слабо куче без трошка надеж. Но тогаш пристигнал неговиот ангел чувар, Џејми Хулит. Џејми бил запрепастен од очајната состојба на Бо и решил да му даде втора шанса.

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

„Не ми беше грижа колку многу е болен. Не сакав повторно да оди во засолниште и да го враќаат. Сакав да има стабилност и место кое ќе знае дека е негов дом“, вели тој.

Куче со деформитет на лицето добило втора шанса со ново семејство

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар