Куче го загубило својот најдобар пријател и било депресивно сè додека не ја сретнало оваа патка

Кучето Џорџ имало 12 години најдобар пријател – уште едно куче, по име Блеки. Но, пред 2 години тој го загубил својот пријател, и бил толку депресивен што не сакал ништо да прави. Но, пред недела дена, една пријателски настроена патка случајно влегла во неговиот живот и легнала покрај тажното кутре во неговиот дом. Од тогаш, постојано го следи…

(2) kuche-go-zagubilo-svojot-najdobar-prijatel-i-bilo-depresivno-se-dodeka-ne-ja-sretnalo-ovaa-patka-www.kafepauza.mk

„Немаме идеја од каде дојде оваа патка, но откако се појави во неговиот живот, Џорџ престана да плаче“, вели неговата сопственичка, Џеки. „Многу е чудно што оваа патка се појави во нашиот дом, а уште почудно е што тоа се случи на годишнината од смртта на Блеки. Од тој ден, тие се неразделни. Патката го следи Џорџ насекаде, а кучето не е веќе осамено. Тоа повторно се смее.“


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар