Кратка, но моќна вистинска приказна која ќе повика насмевка на вашето лице

Оваа кратка приказна од непознат автор која полека се шири на социјалните мрежи е прекрасна и има моќ да ве охрабри и мотивира да продолжите понатаму во вашиот живот и да останете позитивни низ тешките времиња кои изгледаат како да се бескрајни. Исто така, целта на дечкото што ја споделил е да ве потсети никогаш да не заборавате дека чудата секојдневно се случуваат!

Кратка, но моќна вистинска приказна која ќе повика насмевка на вашето лице

Пред една година мојата девојка беше во сообраќајна несреќа. Докторите ѝ кажаа дека има големи шанси таа никогаш повторно да не може да оди, ниту пак да поврати какво било чувство од половината надолу. Физики и ментално, тоа беше тежок период и за двајцата, а таа секојдневно имаше потреба од сè поголема грижа.

Пред околу 2 месеца таа ми кажа дека жали затоа што не може да ме задоволи и дека слободно можам да се гледам со други жени, но наместо тоа јас ја побарав за жена. Таа ми се насмевна и ми кажа дека не сака да стапи во брак во инвалидска количка, па затоа и ќе се омажи со мене денот кога повторно ќе може да оди. Како одговор, јас ѝ реков дека ќе останам со неа до тој ден.

Пред 3 дена, додека ѝ подготвував појадок, одеднаш чув како вратата од спалната соба се отвора… Погледнав натаму и ја здогледав неа, љубовта на мојот живот, како стои на нејзините нозе, внимателно правејќи го секој следен чекор.

Нашата свадба ќе биде наредниот месец.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар