Колку сте високи? Одговорот може да ви открие многу за вас

Колку сте високи? Одговорот може да ви открие многу за вас

Едноставен и прецизен тест со веројатност од 99% ќе одреди кои сте вие, навистина. Потребно е само да ја изберете вашата висина и да ги погледнете резултатите.

1-pronajdete-ja-vashata-visina-i-doznajte-neshto-povekje-za-sebe-www.kafepauza.mk_

Од 140 до 150 сантиметри

Паметна и умна личност. Вие сте голем мислител. Вашите мисли и идеи се вашата најважна работа. Сакате, во тишина и самотија, да размислувате за вашите теории, ставови и погледи. Вие сте интровертна личност. Се сложувате со оние кои сакаат да мислат и да учат. Трошите поголемо време размислувајќи за моралот. Се обидувате да го правите она што е исправно, дури и ако поголемиот дел од вас не се согласуваат со тоа.

Од 150 до 160 сантиметри

Прониклива и филозофска личност, едноставна во духовна смисла. Не постои личност што ви е слична. Доста сте интуитивни и по малку чудни. Честопати ве разбираат погрешно, и тоа ве боли. Вам ви е неопходен личен простор. Треба да ја развивате вашата креативност, а таа бара почитување на другите. Вие сте личност која јасно ги гледа светлите и темните страни на животот. Многу сте емотивни.

Од 160 до 170 сантиметри

Вие сте занимлива и возбудлива личност. Љубител на вистината. Вие сте одговорна личност која сака да се грижи за другите. Верувате во чесна работа и лесно преземате одговорности. Имате добар карактер. Предизвикувате доверба кај останатите. Вие сте силна, комуникативна, брза и духовита личност. Секогаш имате нешто интересно што би можеле да им го раскажете на останатите. Вие сте сакани и прифатени во друштвото.

Од 170 до 180 сантиметри

Сигурна и доминантна личност. Многу сте независни. Вашето мото е: направи сам! Се потпирате само на себе. Знаете како да останете силни за себеси, но и за останатите, за оние кои ги сакате. Вие знаете што посакувате и не се плашите да тргнете во негова пресрет. Единственото нешто што го барате од другите е да бидат искрени кон вас. Вие сте спремни за вистината.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар