Кој од овие фаќачи на соништа би го поставиле во вашата спална соба? Значењето на одговорот ќе ве изненади!

Кој од овие фаќачи на соништа би го поставиле во вашата спална соба? Значењето на одговорот ќе ве изненади!

Соништата заземаат голем дел од човечкиот живот, а на нивното толкување одамна се троши многу време. Тие се чест мотив во уметноста, а во најраната книжевност се познати како симболи што најавуваат идни настани. Иако се користеле уште од дамнешното минато меѓу Индијанците, нивната комерцијална употреба почнала во 1960-тите години. Задачата на фаќачите на соништа е да ве чува во текот на ноќта од кошмари и да ви помогне да имате убави и топли соништа. Тие исто така можат да откријат и нешто за вашата личност. Кој од овие фаќачи на соништа би си го одбрале за себе?

koj-od-ovie-fakjachi-na-sonishta-bi-gi-postavile-vo-vashata-spalna-soba-znachenjeto-na-odgovorot-kje-ve-iznenadi1

1. Син фаќач на соништа

Вие сте конзервативни, веродостојни и големи љубители на вистината. Исто така сте и дружељубиви и искрено се грижите за другите. Откако добро ќе запознаете некоја личност, слепо ѝ верувате и сакате да бидете некој на кој таа може да се потпре. Кога станува збор за емоциите, вие редовно одвојувате време за нивна анализа бидејќи сакате постојано да се спознавате. Но иако сте добра личност, понекогаш емоциите ве преземаат. Можете да бидете непристојни и премногу емоционални или пак, целосно индиферентни. Непредвидливоста може да ве преплави.

(1) koj-od-ovie-fakjachi-na-sonishta-bi-gi-postavile-vo-vashata-spalna-soba-znachenjeto-na-odgovorot-kje-ve-iznenadi

2. Розов фаќач на соништа

Вас ве дефинираат еднаквоста и чистотата. Сакате да ги тешите другите, бидејќи на тој начин се утешувате и себеси. Вие изобилувате со квалитети што едноставно не можете да ги сокриете. Ако нешто ви тргне наопаку, може да се почувствувате изолирано, но не грижете се – тоа е така затоа што сте се навикнале на совршен живот. Сепак, дури и тогаш можете да го засените хаосот.

(2) koj-od-ovie-fakjachi-na-sonishta-bi-gi-postavile-vo-vashata-spalna-soba-znachenjeto-na-odgovorot-kje-ve-iznenadi

3. Кафеав фаќач на соништа

Вашата личност ја дефинираат оптимизам и екстровертност. Вие сакате да бидете во друштво на луѓе, па кога сте сами можете да почнете да се чувствувате депресивно. Вие сте најпривлечната личност во околината и лесно стекнувате пријатели. Наместо да осудувате, треба да ги прифатите луѓето онакви какви што навистина се. Помагањето на другите ве задоволува, а нивното возвраќање ве полни со оптимистична енергија.

(3) koj-od-ovie-fakjachi-na-sonishta-bi-gi-postavile-vo-vashata-spalna-soba-znachenjeto-na-odgovorot-kje-ve-iznenadi


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар