Погледнете ја оваа неверојатна уметност на смуди

Хазел Закарија е уметница од Нов Зеланд која ги содава своите уметнички дела користејќи храна. Таа како платно за сликање користи смуди што го прави од млеко, овошје и бобинки како основа, а потоа црта на него со крем од кокос, бадемово млеко, зачини, тревки и зеленчуци.

(1)doznajte-ja-zhenata-shto-sozdava-umetnost-na-chinii-so-smuti-kafepauza.mk

Хазел обично црта животни, но одвреме-навреме инспирацијата ја бара и во поп културата. Погледнете некои од нејзините најневеројатни дела.

(2)doznajte-ja-zhenata-shto-sozdava-umetnost-na-chinii-so-smuti-kafepauza.mk

(3)doznajte-ja-zhenata-shto-sozdava-umetnost-na-chinii-so-smuti-kafepauza.mk

(4)doznajte-ja-zhenata-shto-sozdava-umetnost-na-chinii-so-smuti-kafepauza.mk

(5)doznajte-ja-zhenata-shto-sozdava-umetnost-na-chinii-so-smuti-kafepauza.mk

(6)doznajte-ja-zhenata-shto-sozdava-umetnost-na-chinii-so-smuti-kafepauza.mk

(7)doznajte-ja-zhenata-shto-sozdava-umetnost-na-chinii-so-smuti-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар