Кога условите се совршени, оваа пустина ја преплавуваат безброј разнобојни цвеќиња

Кога условите се совршени, оваа пустина ја преплавуваат безброј разнобојни цвеќиња

Овој регион во Јута, кој е подобро познат како Бедлендс се наоѓа во западниот дел од Америка и е познат по своите суви и безживотни пејзажи кои се опколени со остри и еродирани камени површини. Но, доколку ја посетите во вистинскиот момент и во вистинските услови, ќе бидете сведоци на „оживувањето“ на оваа инаку безживотна област. Разнобојна експлозија од многубројни цветови ги преплавува пукнатините во пустината и токму тие ја прават оваа област едно од најпрекрасните места за време на пролетта.

Кога условите се совршени, оваа пустина ја преплавуваат безброј разнобојни цвеќиња


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар