Кога познатите би го задржале вистинското име

Секоја ѕвезда сака да понуди нешто ново на сцената, нешто свежо и невидено, сѐ со цел брзо да се пробие и да се стекне со слава. Сценското име е секогаш главен предизвик, па затоа мора да е препознатливо, но во секој случај и уникатно. Но, како би изгледале работите, кога секој од нив би го задржал своето вистинското име? Следуваат неколку интересни примери.

Кога познатите би го задржале вистинското име

Лејди Гага

Кога познатите би го задржале вистинското име

Вуди Ален и Дајан Китон

Кога познатите би го задржале вистинското име

Лари Кинг

Кога познатите би го задржале вистинското име

Боб Дилан

Кога познатите би го задржале вистинското име

Стинг

Кога познатите би го задржале вистинското име

Кети Пери

Кога познатите би го задржале вистинското име

Шер

Кога познатите би го задржале вистинското име

Мерлин Менсон

Кога познатите би го задржале вистинското име

Елтон Џон

Кога познатите би го задржале вистинското име

Елвис Костело

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар