Видео: Како се прави печатарската боја?

Видео: Како се прави печатарската боја?

Главниот изработувач на печатарски бои и претседател на The Printing Ink Company, Питер Велфеар, ни покажува како се изработува бојата што се користи во печатарската индустрија, од мешање на основните состојки, нејзината фина обработка и страста која е неизбежен дел од процесот.Видео: Како се прави печатарската боја?Видеото е приказ на сè она што ги интересира дизајнерите и печатарите во врска со процесот, предзвиците и уживањето во текот на создавањето на печатарските бои.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар