Казахстанско метро

Ова фантастично метро во Казахстан е конечно отворено на 1 декември минатата година, после 23 години работење на неговата конструкција. Визуелно тоа изгледа интересно, а во него се измешани повеќе стилови.Казахстанско метро Метрото се наоѓа во градот Алмати или познат како Алма Ата, кој е најголемиот град во Казахстан. До 1998 година бил и главен град на државата (сега главен град е Астана), но тој и понатаму е главен комерцијален центар. Секојдневно, ова метро услужува околу 30.000 луѓе.Казахстанско метроКазахстанско метроКазахстанско метроКазахстанско метроКазахстанско метроКазахстанско метроКазахстанско метроКазахстанско метроКазахстанско метроКазахстанско метроКазахстанско метро


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар