Како порано изгледаа социјалните медиуми?

Времињата се менуваат, а со нив и навиките. Сите работи кои сега ги користиме за да ни го олеснат животот, сме ги имале порано, но во друга форма. Оваа слика илустрира дека и пред интернетот убаво се живеело. 🙂Како порано изгледаа социјалните медиуми?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар