Како Франција ја прослави победата на Светското првенство?

Како Франција ја прослави победата на Светското првенство?

Мора да било навистина забавно да се прошета во неделата вечер низ Франција, откако нивниот фудбалски тим го освои Светското првенство. Токму тоа била и идејата на Дамиен Кеслер, кој се обидел да ја долови незаборавната атмосфера што владеела низ целата држава. Изгледа сите луѓе славеле, без разлика на бојата на кожата, социјалниот статус или годините. Тие славеле со полно срце, целосно заборавајќи на секојдневните битки и маки. Погледнете…

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар