Како е создаден познатиот коктел „Long Island“?

Во овој кус документарен филм Боб Бат раскажува за едно далечно лето во 70-тите, кога тој случајно, работејќи како шанкер, на еден натпревар го создал еден од најпознатите коктели „Long Island Iced Tea“.

Како е создаден познатиот коктел „Long Island“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар